INTELIGENTNY BUDYNEK

Smart Building Management

Tradycyjne budynki mają instalację, która wymaga kompleksowego podejścia do modernizacji aby uczynić Twój budynek bardziej inteligentnym. Wykorzystując urządzenia IoT od iCober, nie ma konieczności ingerencji w istniejącą infrastrukturę. Czujniki są bezprzewodowe i wykorzystują technologie LoraWan.

Innowacje iCober, otwierają drogę do przechowywania, wykorzystywania i udostępniania danych z dowolnego urządzenia IoT. Możesz monitorować zużycie energii, temperaturę, emisję CO2, jakość powietrza, zajętość pomieszczeń, wilgotność, sterować różnego rodzaju elementami infrastruktury. Dane pomagają w optymalizacji działań, bardziej efektywnym wykorzystaniu energii, redukcji kosztów, podejmowaniu trafnych decyzji inwestycyjnych oraz wspieraniu w zakresie zrównoważonego rozwoju i dobrego samopoczucia.

Czujniki do pomiaru parametrów powietrza

Czujniki do wykrywania ruchu i obecności

Kontrola otwarcia okien i drzwi

Czujnik ze sztuczną inteligencją do wykrywania i zliczania i analizy obiektów bez rozpoznawania twarzy (pełna anonimowość)

Urządzenia sterujące takie jak, inteligentne gniazdka, przełączniki, panele sterujące i wiele innych

PLATFORMA ANALITYCZNA

Możliwości platformy

Podgląd danych w czasie rzeczywistym

Użytkownik ma możliwość podglądu danych zmierzonych przez wszystkie czujniki w czasie rzeczywistym na komputerze oraz w aplikacji mobilnej (IOS i Android).

Kontrola 

Sterowanie urządzeniami z poziomu platformy.

Powiadomienia

Platforma odpowiada za wysyłanie powiadomień oraz wiadomości mail do użytkownika. Pozwala to szybko informować o ważnych zdarzeniach (definiowane przez użytkownika) takich jak np. nieautoryzowane wejście do pomieszczenia.

Bezpieczeństwo i niezawodność

Zbudowane na AWS w celu zapewnienia najbardziej poufnej i niezawodnej infrastruktury dla Twoich danych.

Elastyczność

Działanie oraz wygląd platformy może być w łatwy sposób dostosowane pod indywidualne potrzeby klienta.

WS-52X

Inteligentne gniazdko

Inteligentne gniazdko z funkcją zdalnego dostępu oraz pomiarem zużycia energii. Użytkownik ma możliwość włączania oraz wyłączania podłączonych urządzeń zdalnie z telefonu bądź komputera. Działanie urządzenia może być skonfigurowane w oparciu o czas działania. Gniazdko posiada ochronę przed przepięciami co dodatkowo zabezpiecza urządzenia przez uszkodzeniem.

Zdalne i lokalne włączanie i wyłączanie zasilania

Włączanie i wyłączanie w oparciu ustawiony harmonogram

Zabezpieczenie przed przeciążeniami

Pomiar zużycia energii

WS-50X

Inteligentny przełącznik

WS50x to inteligentny przełącznik ścienny do lokalnego i zdalnego sterowania oświetleniem i urządzeniami elektrycznymi. Przyjmuje standardowe rozmiary dla większości międzynarodowych typów przełączników, które mogą bezpośrednio zastąpić tradycyjne przełączniki. WS50x może być monitorowany i sterowany zdalnie poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną oraz wyzwalany przez inne czujniki znajdujące się w naszej ofercie. WS50x może być szeroko stosowany do zastosowań wewnętrznych w domach, biurach, hotelach, muzeach itp.

Zdalne i lokalne przełączanie

Automatyczne przełączanie w oparciu o ustawiony harmonogram

Pomiar zużycia energi

WS - 301

Czujnik otwarcia - zamknięcia

Magnetyczny przełącznik stykowy WS-301 można zamontować na dowolnych drzwiach lub oknach w celu wykrycia zdarzenia otwarcia lub zamknięcia. Umożliwia on monitorowanie bezpieczeństwa w danym pomieszczeniu, alarmując o włamaniu lub nieuprawnionym wejściu do monitorowanych pomieszczeń. Urządzenie jest wyposażone w system alarmowania administratora o wszelkich próbach demontażu urządzenia.

Kontrola otwarcia okien, drzwi i nie tyko

Łatwa instalacja - urządzenie w pełni bezprzewodowe

Podgląd otwarcia/zamknięcia przez komputer bądź aplikację mobilną

Alarmowanie użytkownika o nieautoryzowanym wejściu

Żywotność baterii do 7 lat

WS-202

Czujnik ruchu - obecności

Jest to czujnik PIR do wykrywania ruchu lub obecności osób. Zasięg działania to nawet 8 metrów. Ponadto czujnik WS-202 wyposażony jest w czujnik natężenia oświetlenia co pozwala w przypadku wykrycia ruchu wyzwalać sceny świetlne w zależności od pory dnia / natężenia oświetlenia. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz bateryjnemu zasilaniu jest łatwy do zainstalowania w każdym miejscu i nie wymaga zmian w istniejącej instalacji elektrycznej. Może być szeroko stosowany w inteligentnych biurach, domach, szkołach, magazynach itp. Czujnik WS-202 jest kompatybilny z innymi urządzeniami dostępnymi w naszej ofercie.

Wykrywanie ruchu i obecności

Pomiar natężenia oświetlenia

Łatwa instalacja w dowolnym miejscu - urządzenie w pełni bezprzewodowe

Alarmowanie użytkownika o nieautoryzowanym wejściu

Żywotność baterii do 4 lat

WS - 156

Inteligentny panel scen

Jest to wieloprzyciskowy panel kontrolny, który może aktywować różne zdefiniowane przez użytkownika sceny np. świetlne, jednym naciśnięciem. W skrócie po przyciśnięciu danego przycisku włączą się dane urządzenia oświetlające i inne. Urządzenie jest w pełni bezprzewodowe. WS156 można łatwo zainstalować w dowolnym miejscu i używać do sterowania oświetleniem/urządzeniami. Może być szeroko stosowany do sterowania bezprzewodowego w biurze, domu, hotelu i innych miejscach.

Zdalne i lokalne sterowanie urządzeniami

Sterowanie urządzeniami w oparciu o harmonogram

Możliwość personalizacji wyświetlacza

Łatwa instalacja, urządzenie jest w pełni bezprzewodowe

Żywotność baterii do 4 lat

WS-101

Inteligentny przycisk

inteligentny przycisk do bezprzewodowego sterowania, wyzwalania i alarmowania. WS101 obsługuje wiele reakcji, z których wszystkie mogą być zdefiniowane przez użytkownika do sterowania urządzeniami lub wyzwalania scen. Ponadto istnieje również czerwony przycisk, który służy przede wszystkim do wysyłania alarmów SOS. Kompaktowy i zasilany baterią, WS101 jest łatwy do zainstalowania i przenoszenia wszędzie.  Użytkownicy mogą znać alarmy i używać WS101 do łatwego wyzwalania innych czujników lub urządzeń zdalnie poprzez aplikacje internetowe i mobilne. WS101 może być szeroko stosowany w inteligentnych domach, inteligentnych biurach, hotelach, szkołach itp.

W zależności od sekwencji naciśnięć można wywołać różne akcje tzn. sterować urządzeniami, wyzwalać sceny świetlne lub wysyłać alarmy

Wbudowany wskaźnik LED i brzęczyk informujący o naciśnięciu przycisku, stanie sieci, niskim poziomie baterii

Łatwa instalacja w dowolnym miejscu - urządzenie w pełni bezprzewodowe

Żywotność baterii do 5 lat

AM-103

Czujnik monitorujący jakość powietrza (3 in 1)

Czujnik AM-103 to 3 czujniki w 1. Wykonuje pomiar stężenia CO2, temperatury i wilgotności. Jakość powietrza jest bardzo ważnym elementem w budynkach komercyjnych, użyteczności publicznej oraz domach. Silnie wpływa na samopoczucie i produktywność osób tam przebywających. Urządzenie posiada możliwość monitorowania i wyświetlania w czasie rzeczywistym danych dotyczących jakości powietrza w pomieszczeniach. Wskaźniki jakości powietrza za pomocą grafiki, pozwala na informowanie czy wskazane jest wejście do pomieszczenia.

Pomiary temperatury i wilgotności

Pomiary stężenia CO2

AM-307

Czujnik monitorujący jakość powietrza (9 in 1)

Czujnik AM-307 to aż 9 zintegrowanych typów mierników, do pomiaru różnych warunków otoczenia w 1 urządzeniu. Urządzenie wykonuje pomiary temperatury, wilgotności, ciśnienia, CO2, ozonu, stężenia HCHO-TVCO (lotnych związków organicznych), PM2,5 & PM10 (aerozole atmosferyczne pył zawieszony). Urządzenie także wykrywa ruch oraz natężenia światła, więc może służyć do kontroli sterowania oświetleniem.  Żywotność baterii do 10 lat. Łatwa instalacja w pomieszczeniach zamkniętych lub na zewnątrz.

Czujnik AM300 wyposażony jest w ekran E-link o przekątnej 4,2 cala, który na wiele sposobów pokazuje warunki panujące w otoczeniu w czasie rzeczywistym.

Pomiary temperatury, wilgotności i ciśnienia

Pomiar stężenia HCHO-TVCO ( związków organicznych), PM2,5 & PM10 (pył zawieszony)

Pomiary stężenia ozonu

Pomiary stężenia CO2

Wykrywanie ruchu

Pomiar natężenia oświetlenia

EM300-TH

Czujnik temperatury i wilgotności

Czujnik EM300-TH, zapewnia wysoką dokładność pomiaru temperatury ±0,3 ℃ i wilgotności ±3% RH. Monitorowanie i odpowiednia regulacja temperatury w różnego rodzaju pomieszczeniach jest bardzo ważnym elementem nie tylko dla utrzymania komfortu ale tak że dla zapewnienia odpowiednich warunków na przykład do przechowywania rzeczy wrażliwych na oddziaływanie temperatury

Pomiar temperatury -30°C do 70°C i 0% do 100% RH (wilgotność)

Pomiar wilgotności otoczenia 0% do 100% RH

Klasa szczelności IP67

Żywotność baterii do 10 lat

EM300-MCS

Czujnik otwarcia

Magnetyczny przełącznik stykowy EM300-MCS można zamontować na dowolnych drzwiach lub oknach w celu wykrycia zdarzenia otwarcia lub zamknięcia. Umożliwia on monitorowanie bezpieczeństwa w danym pomieszczeniu, alarmując o włamaniu lub nieuprawnionym wejściu do monitorowanych pomieszczeń.

Klasa szczelności IP67

Kontrola otwarcia okien i drzwi

Żywotność baterii do 10 lat

Pomiar wilgotności i temperatury otoczenia

EM300-SLD

Czujnik wykrywania zalania

Dzięki natychmiastowemu wykrywaniu wycieków cieczy, EM300-SLD pomaga zapobiegać potencjalnym wyrządzonym szkodą w nieruchomościach lub pojazdach, magazynach i innych miejscach

Żywotność baterii do 10 lat

Klasa szczelności IP67

Wykrywanie wycieków cieczy

Pomiar wilgotności i temperatury otoczenia

EM300-ZLD

Czujnik wykrywania zalania

Dzięki natychmiastowemu wykrywaniu wycieków cieczy na danym obszarze, EM300-ZLD pomaga zapobiegać potencjalnym szkodom wyrządzonym w nieruchomościach lub pojazdach, magazynach i innych miejscach.

Żywotność baterii do 10 lat

Klasa szczelności IP67

Pomiar wilgotności i temperatury otoczenia

Wykrywanie wycieków cieczy na dużych powierzchniach

EM310-UDL

Ultra soniczny czujnik dystansu / zapełnienia

Dzięki dwóm wiązkom ultradźwiękowym, zaawansowany model EM310-UDL mierzy od 3 cm do 450 cm, dzięki czemu ma ultrakrótką strefę martwą. Wbudowany 3-osiowy akcelerometr pozwala skutecznie rozpoznawać ruchu obiektów w sposób wydajny i niezawodny.

Żywotność baterii do 10 lat

Klasa szczelności IP67

3-osiowy akcelerometr do rozpoznawania ruchu obiektów

Pomiar odległości / zapełnienia w zakresie od 3cm do 450 cm

VS-121

Czujnik SI w miejscu pracy

Czujnik VS121 zasilany sztuczną inteligencją wykorzystuje anonimowe dane dotyczące liczenia osób, aby pomóc analizować wykorzystanie przestrzeni roboczej. Oparty na sztucznej inteligencji czujnik obecności w czasie rzeczywistym pomaga organizacjom lepiej zrozumieć ludzi korzystających z przestrzeni i pracujących w nich. . Wszystkie te rozwiązania pomagają wspierać nowoczesne miejsce pracy, w którym liczy się przede wszystkim prywatność. Inteligentne wykorzystanie danych o zajmowanych miejscach wiąże się również z wyższą wydajnością pracowników.

Wykrywanie obiektów bez rozpoznawania twarzy (pełna anonimowość)

Efektywne kosztowo zarządzanie danymi dotyczącymi planowania przestrzeni

Analiza obszaru o promieniu do 5 metrów (lub 78 metrów kwadratowych) na wysokości 3 metrów

Analiza zdefiniowanych regionów

Współczynnik rozpoznawalności wynosi aż 95%.